Nowości

wtorek, 6 listopada 2018

Osiedle Uniwersyteckie w Fordonie

Na terenach pomiędzy ulicami Akademicką, Kaliskiego, Strzeleckiego i Studencką realizowany jest kolejny duży projekt deweloperski. Powstaje tam osiedle Uniwersyteckie. W pierwszym etapie inwestor zaplanował wzniesienie 3 budynków. Budowa już się rozpoczęła.

W każdym z trzech bloków zaprojektowano 36 mieszkań, dwie klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Mieszkania będą miały od 30 do 55 metrów kwadratowych. Docelowo osiedle tworzyć będzie około 15 budynków. Koncepcja zakłada też zagospodarowanie terenów zielonych, budowę parkingów i miejsc rekreacji. Zbudowany zostanie też odcinek ul. Studenckiej od Strzeleckiego w kierunku ul. Akademickiej. 

Obecnie trwają już prace przy budowie 3 pierwszych budynków. Wykonane zostały ławy pod  fundamenty. Oddanie do użytku tego etapu inwestycji planowane jest na koniec przyszłego roku. Inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani wchodząca w skład grupy Immobile.
Warto podkreślić, że na inwestycje mieszkaniowe w tej części Bydgoszczy pozytywnie wpływają przedsięwzięcia realizowane przez miasto. Dzięki budowie nowej linii tramwajowej zdecydowanie skróciła się czas podróży pomiędzy Nowym Fordonem i Centrum. Wyremontowano lub zmodernizowano wszystkie główne ulice poprawiając bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. W Nowym Fordonie realizowanych  jest też szereg inwestycji poprawiający zagospodarowanie terenów sportowo-rekreacyjnych.

źródło: www.bydgoszcz.pl
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!