Nowości

środa, 24 października 2018

Bezpłatne przejazdy komunikacją i zmiany w organizacji ruchu we Wszystkich Świętych

1 listopada podróżowanie autobusem lub tramwajem, wzorem ubiegłych lat, będzie bezpłatne. ZDMiKP przygotował również szereg dodatkowych połączeń. Transport publiczny to najlepszy sposób na wygodne i bezstresowe poruszanie się tego dnia po mieście.

 1 listopada wszyscy pasażerowie mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Ułatwi to znacznie poruszanie się po Bydgoszczy. Autobusy i tramwaje zajmują zdecydowanie mniej miejsca na ulicach niż indywidualne pojazdy. To stwarza szansę, na płynniejszy ruch w tak newralgicznym dniu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jednocześnie przygotowuje szereg wzmocnień na liniach tramwajowych i autobusowych (bardziej pojemne  pojazdy, większa częstotliwość kursów). Od poniedziałku (30 października) uruchamiane będą też linie specjalne zapewniające lepszy dojazd do największych cmentarzy. Linia nr 107 zapewni dojazd od ul. Wyścigowej na Wiślaną i do pętli Przylesie. Linia nr 108 połączy osiedle Kapuściska przez Trasę Uniwersytecką z cmentarzem na Bielawach i osiedlem Leśnym. Linia nr 109 zapewniać ma bezpośrednie połączenie Fordonu przez trasę WZ z Osową Górą. Natomiast specjalna linia nr 110 ma zapewnić dojazd z Błonia na cmentarze znajdujące się w sąsiedztwie  ul. Pileckiego i Artyleryjskiej.

Ze szczegółami wprowadzonych wzmocnień oraz  dokładnymi rozkładami jazdy można zapoznać się na stronie ZDMIKP. Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu

Przypominamy też, że wzorem ubiegłych lat, od środy (31 października) zmieni się również  organizacja ruchu przy wielu bydgoskich cmentarzach. Między innymi ul. Wiślana stanie się jednokierunkowa w stronę cmentarza, a ul. Więcka w kierunku ul. Skandynawskiej będzie prowadził wyłącznie wyjazd z parkingów przy największej nekropolii. Ulica Rynkowska też zamieni się w ulicę jednokierunkową. Wyjazd z cmentarzy w tym rejonie będzie możliwy traktem leśnym prowadzącym w kierunku ul. Kmicica. Dojazd do cmentarza przy ul. Kcyńskiej możliwy będzie tylko od strony ul. Łabiszyńskiej, a wyjazd będzie odbywał się ulica Kcyńską. W rejonie cmentarzy wytyczane będą dodatkowe miejsca parkingowe, ale równocześnie wprowadzane będą też zakazy zatrzymywania dotyczące jezdni, by zapewnić lepszą płynność ruchu. W drodze między centrum i Fordonem warto wybierać też alternatywne trasy np. ul. Przemysłową i Witebską. Od 29 października otwarty ma być też przejazd przy ul. Inwalidów. Jednak na Kamiennej trzeba liczyć się również z dłuższym czasem przejazdu.

Ze szczegółami zmian można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Zgoda na parkowanie

Osoby jadące na cmentarz przy ul. Wiślanej będą mogły w dniu 1 listopada zaparkować dodatkowo na parkingu marketu LIDL przy ul. Skandynawskiej. Zgodę na korzystanie ze swojego parkingu po południowej stronie ul. Pileckiego  1 listopada  wyraziła również spółka PESA. Podkreślamy, że  w obu przypadkach właściciele terenu  dopuścili możliwość parkowania dla osób odwiedzających cmentarze wyłącznie tego jednego dnia. 

źródło: www.bydgoszcz.pl
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!