Nowości

piątek, 28 września 2018

Ażurowa nawierzchnia na ulicy Sybiraków


Zakończyły się podstawowe prace przy ul. Sybiraków. Otrzymała ona nawierzchnię z ażurowych płyt. Inwestycja wraz z utwardzeniem dwóch mniejszych ulic kosztowała 1,2 mln zł. Wcześniej na osiedlu Eskulapa otwarta została wyremontowana ulica Zamczysko. Te prace kosztowały blisko 4 mln złotych.

 Płyty ażurowe ułożono na podbudowie z kruszywa i podsypce. Z obu stron jezdnia jest  ograniczona krawężnikami stabilizującymi całą konstrukcję drogi.  Podstawowe prace na ul. Sybiraków już się zakończyły. Ważna ulica obsługująca również budynki wielorodzinne gwarantuje teraz wygodny dojazd do bloków i budynków jednorodzinnych.

Wcześniej z myślą o poprawie obsługi komunikacji publicznej w tej części miasta kosztem 9 mln złotych zbudowano od podstaw ulicę Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i fragment Jasienickiej. Z kolei przed tygodniem oddano do użytku wyremontowaną ulicę Zamczysko. To zadanie pochłonęło blisko 4 mln zł. Wszystkie inwestycje pozwalają też wygodniej podróżować wielu pomiędzy Fordonem i Myślęcinkiem.

Przypominamy rowerzystom, że pomiędzy Myślęcinkiem i Fordonem od 2012 funkcjonuje też  trakt rowerowy przebiegający przez Las Gdański.  Rozpoczyna się na ul. Lewińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Jasiniecką, gdzie ustawione są tablice informacyjne ze schematem przebiegu. . Z ul. Jasinieckiej ścieżka skręca w lewo w dukt leśny Lasu Gdańskiego. Po około 4,5 km szlak dociera do ul. Zamczysko. Bezpieczny przejazd przez ul. Armii Krajowej oraz ul.Gdańską gwarantują sygnalizacje świetlne. Ta inwestycja kosztowała 2,5 mln zł. Warto wiedzieć

Do pilotażowego przedsięwzięcia z zastosowaniem ażurowych płyt  wybrane zostały ulice znajdujące się na osiedlach, na których znajduje się najwięcej gruntówek. Na realizację zagwarantowano 3 mln zł. W programie nie ma ulic, które w najbliższych latach mogą liczyć na kompletną przebudowę w oparciu o funkcjonujący od 2016 roku Wieloletni Program  Utwardzania Ulic Gruntowych, który zakłada kompleksowa przebudowę pasa drogowego. Na ulicach utwardzanych płytami ażurowymi nie będą też w najbliższych latach prowadzone prace związane z uzbrojeniem podziemnym. Program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Ulice wytypowane do utwardzenia w tym roku to:

    Okopowa
    Przyłubska
    Pelikanowa
    Łucka
    Sybiraków
    Liściasta
    Orna
    Warneńczyka
    Karsińska
    Borowiacka

źródło, zdjęcia: www.bydgoszcz.pl
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!