Nowości

piątek, 1 września 2017

Młodzi piłkarze z Fordonu na turnieju Rem Marco Cup

Piłkarze z rocznika 2007, reprezentujący Klub Sportowy Wisełka Fordon-Bydgoszcz, zmierzą się z kolegami ze swojego rocznika z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Rem Marco Cup to jedno z największych piłkarskich wydarzeń w Polsce dla piłkarzy z rocznika 2007!
W sobotę, 2 września, an stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej odbędzie się finał drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego rocznika 2007 Rem Marco Cup. Mecze od godz. 10.30.

Turniej po raz pierwszy zorganizowano w ub.r. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Remigiusz Cieślewicz, właściciel firmy Rem Marco. Już druga edycja przyciągnęła drużyny z całego kraju. W czerwcu odbyły się eliminacje z udziałem 24 zespołów. Awans do finału wywalczyły cztery: Dwunastka Włocławek, ekipa z Sępólna Krajeńskiego, RAP Radomsko i MUKS CWZS Bydgoszcz. 19 zespołów zostało zaproszonych przez organizatorów, którzy ponadto przyznali pięć „dzikich kart”. Otrzymały je drużyny: Wisełka Fordon, Zawisza Bydgoszcz, Champion Warszawa, Sandecja Nowy Sącz i Bałtyk Koszalin.

W sobotę, 2 września, w sumie na pięciu boiskach kompleksu sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej zagra 28 zespołów. Początek o godz. 10.30, Mecz o 3. miejsce o godz. 18.48, a finał rozegrany zostanie na głównym boisku przy sztucznym świetle o godz. 19.15. Mecze w grupach trwać będą 15 minut (bez zmian stron), natomiast o poszczególne miejsca – 20 minut. Trzy mecze będą mogły być rozgrywane jednocześnie na płycie głównej, dwa – na boisku bocznym.

Po finale niespodzianka dla wszystkich: 10-minutowy pokaz fajerwerków. Zwycięzcy wyjadą z czekiem na 5 tys. zł, za drugie miejsce przyznana zostanie nagroda finansowa w wysokości 3 tys. zł, a za trzecie – 2 tys. zł. Patronat honorowy nad turniejem: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Uczestnicy turnieju:

GRUPA A: Soccer Ropczyce, Cracovia Kraków, Legia Warszawa, AP Reissa Konin, Champion Warszawa, Olympic Wrocław, Zawisza Bydgoszcz

GRUPA B: Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Stomil Olsztyn, Korona Kielce, Dunajec Nowy Sącz, Dwunastka Włocławek, CSiR Sępólno Krajeńskie

GRUPA C: Essola Varsovia, Wisła Kraków, MOSP Białystok, Gol Brodnica, Sandecja Nowy Sącz, Wisełka Bydgoszcz, RAP Radomsko

GRUPA D: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Górnik Łęczna, Bałtyk Koszalin, MUKS CWZS Bydgoszcz.

 źródło: materiały ratusza
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!