Nowości

wtorek, 15 sierpnia 2017

Remont w przedszkolu na Szybowników

Ogłoszony został przetarg na kompleksową termomodernizację Przedszkola nr 43. Budynek na osiedlu Szybowników w Fordonie stanie się oszczędnym obiektem z estetyczną elewacją.

Budynek mieści się przy ul. J. Powalisza 8 . Został wybudowany na początku lat 90. Przedszkole  funkcjonuje w nim od 1992 roku.  W ostatnich latach dostosowano go też do nowych wymogów ochrony przeciwpożarowej. Piętrowy budynek jest w dobrym stanie technicznym, ale notowane są w nim duże straty ciepła. Stąd decyzja o termomodernizacji.  Zaprojektowano między innymi ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, prace przy izolacjach, remont instalacji elektrycznej i sanitarnych. Modernizowane będą instalacje centralnego ogrzewania, wod-kan, oświetlenia zewnętrznego i instalacja odgromowa. Na koniec budynek zyska nową  elewację. Będą na niej zastosowane oprócz tynku bazaltowe płyty w różnych odcieniach kolorystycznych. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena oraz długość udzielonej gwarancji. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w przyszłe wakacje. 

Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej pozyskujemy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). Podpisaliśmy już umowy na dofinansowanie prac w 15 budynkach. Przed nami kolejne umowy na termomodernizację w następnych 12 obiektach (łącznie 27 budynków). W ciągu najbliższych 2 lat Bydgoszcz na ten cel zamierza wydać ponad 100 mln złotych.

źródło: materiały UM Bydgoszczy
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!