Nowości

piątek, 14 lipca 2017

Szkoła Podstawowa nr 66 będzie miała nową elewację

Szkoła Podstawowa nr 66 na fordońskim osiedlu Przylesie to kolejna placówka, która w ciągu najbliższego roku przejdzie kompleksową termomodernizację. Zobacz na wizualizacjach, jak budynek będzie prezentował się po zakończeniu prac.

 Budynek mieści się przy skrzyżowaniu ulic Berlinga i Łochowskiego. Składa się z trzech segmentów: budynku głównego, hali sportowej oraz kuchni-stołówki. Wejście zlokalizowane jest od strony ul. Berlinga. Główna trzykondygnacyjna część budynku liczy trzy kondygnacje. Cała powierzchnia zabudowy szkoły to blisko 4 tysiące metrów kwadratowych. 

Stan techniczny budynku został  oceniany jest jako dobry, ale notowane są znaczące straty ciepła. Stąd decyzja o termomodernizacji obiektu. Zaprojektowano między innymi ocieplenie ścian, całkowitą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, prace przy izolacjach oraz remont instalacji elektrycznej i sanitarnych. Na dachu montowana  będzie instalacja fotowoltaiczna. Wytworzona energia elektryczna zostanie wykorzystywana na potrzeby budynku. Na koniec budynek zyska estetyczną elewację w białej kolorystyce z materiałami  imitującymi strukturę drewna. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest w przyszłe wakacje.  

Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej pozyskujemy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). Podpisaliśmy już umowy na dofinansowanie prac w 15 budynkach. Przed nami kolejne umowy na termomodernizację w następnych 12 obiektach (łącznie 27 budynków). W ciągu najbliższych 2 lat Bydgoszcz na ten cel zamierza wydać ponad 100 mln złotych. 
[materiały ratusza]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!