Nowości

piątek, 14 kwietnia 2017

Zbiórka surowców wtórnych w IKEA Bydgoszcz


Życie w stylu eko nie musi być ani kosztowne, ani skomplikowane. 22 kwietnia IKEA Bydgoszcz zaprasza mieszkańców województwa kujawsko - pomorskiego, do udziału w zbiórce surowców wtórnych. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-17:00 przed sklepem IKEA na terenie parkingu. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozbyć się z domu niepotrzebnych, starych sprzętów i innych odpadów. To kolejne działanie IKEA na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Oszczędzanie energii i wody, prawidłowe segregowanie odpadów, niemarnowanie jedzenia, domowe uprawy i wybieranie produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł oraz szybko odnawialnych surowców to przykłady działań, które są dla każdego na wyciągnięcie ręki. Dzięki nim wszyscy możemy żyć bardziej świadomie, wpływać pozytywnie na środowisko oraz oszczędzać pieniądze. O tym, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla środowiska, już niedługo będą mieli okazję przekonać się wszyscy, którzy przyniosą niepotrzebne rzeczy na zbiórkę surowców wtórnych organizowaną przez IKEA Bydgoszcz. 

W ramach akcji zbierany będzie zużyty sprzęt elektroniczny, butelki PET, puszki aluminiowe, makulatura, żarówki oraz baterie. W zamian za odpady, każdy uczestnik otrzyma wiosenne sadzonki kwiatów oraz możliwość zakupu wybranego oświetlenia LED i eko produktów spożywczych w atrakcyjnej cenie.

Partnerem wydarzenia jest Stena Recycling, która zorganizuje atrakcje dla dzieci oraz rodziców, m.in. eco-zagadki, gry, omówienie procesów recyklingu. Więcej informacji i regulamin akcji na stronie IKEA BYDGOSZCZ.

„Dla IKEA ważne jest uświadamianie, że odpady to nie bezużyteczne śmieci, ale też surowce wtórne, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce, aby jak najwięcej odpadów było odsegregowanych i trafiło do recyklingu. Dzięki temu produkty zyskają swoje drugie życie, a cały proces produkcji będzie bardziej zrównoważony i przyjazny dla planety”  - podkreśla Katarzyna Lickiewicz, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Bydgoszcz.

Asortyment IKEA powstaje w oparciu o racjonalne wykorzystanie surowców i szacunek dla przyrody, z myślą o zrównoważonym domu, który inspiruje domowników do bardziej ekologicznego życia. W ofercie sklepów IKEA znaleźć można wiele produktów, które powstają z surowców pochodzących z recyklingu. Jednym z ostatnich przykładów są fronty kuchenne KUNGSBACKA, od lutego dostępne w asortymencie IKEA. To pierwsze fronty w IKEA w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu – drewna i plastiku, w tym przetworzonych butelek PET.
[materiały prasowe]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!