Nowości

piątek, 17 lutego 2017

Na fordońskiej skarpie powstanie skwer rekreacyjny

Na osiedlu Tatrzańskim powstanie bogato wyposażony skwer rekreacyjny. Gotowy jest już jego projekt. Plac będzie podzielony na dwie strefy. 

Skwer powstanie na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Tatrzańska i Galla Anonima. Zaprojektowano w nim kilka stref. W części północnej znajdzie się plenerowa siłownia z czteroma wielostanowiskowymi  przyrządami do ćwiczeń. 

Natomiast zbudowana zostanie drewniana altana. Poza tym będą zlokalizowane tam miejsca i stoliki  do gry w szachy, chińczyka, karty i piłkarzy. W „strefie ciszy” znajdzie się także  kącik dla zakochanych. Ustawiona zostanie w nim ławka oraz pergola w kształcie serc.

Poza tym zaplanowano montaż koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. Teren zostanie ogrodzony. Projektanci przygotowali również ciekawy plan aranżacji zieleni. Zakłada on nasadzenia maksymalnej możliwej liczby drzew i krzewów, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów, szybko rosną i dość dobrze znoszą zanieczyszczenie środowiska i trudne warunki miejskie. Do aranżacji wykorzystane zostaną rosnące już sosny. Poza tym na stoku dosadzone zostaną dęby, klony, sosny i świerki oraz blisko 200 krzewów, między innymi bzy, krzewuszki, tawuły i pęcherznice.

Gotowy jest już projekt budowlany. Teraz trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na to zadanie. Inwestycja  realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Bydgoski Budżet Obywatelski
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy poznać Wasze opinie i oczekiwania związane z tym programem. Bezpośredni link do ankiety znajduje się na stronie: www.bydgoszcz.pl/ankietaBBO
[źródło, zdjęcie: materiały ratusza]
« Poprzednie
Następne »

2 komentarze

 1. Anonimowy19 lutego

  Czyli z tego co rozumiem, stok na którym bawią się na sankach dzieci zostanie zlikwidowany... szkoda... Nie mam nic przeciwko terenowi do rekreacji, ale myślę, że niewielkim kosztem i odrobiną dobrej woli można by pogodzić i wykonać oba te projekty. Do wykonania stoku do zjeżdżania dla dzieci nie potrzeba dużych pieniędzy, a miejsce jest idealne. Cztery stanowiska siłowni to również niewiele

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy20 lutego

   Skarpa to teren prywatny, na którym z całą pewnością nie powstanie ten skwer. Skwer o którym mowa w przedruku artykułu z Bydgoszcz.pl, czyli Siła Ciszy Mariampola BBO edycja 2016 os. Tatrzańskie, powstanie przy placu zabaw NIVEA. Szczegóły od dawna dostępne są na stronie mariampol.pl

   Usuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!