Nowości

środa, 1 lutego 2017

4DON - foto-książka przedstawiająca Fordon [zaproszenie]

Łukasz Ułanowski zaprasza na prezentację zebranego na przestrzeni ponad półtora roku wizualnego materiału o Fordonie w formie foto-książki.

"Fordon. Miejsce dla mnie szczególne z powodu spędzonego tu dzieciństwa i kształtowania się mojego wizualnego pojmowania rzeczywistości. Z upływem czasu, również po wyprowadzce, zawsze byłem związany z tym specyficznym kawałkiem miasta, czując do dziś płynącą od niego energię.

Pomimo ogromnej liczby mieszkańców, nie widzę tutaj za dużo ludzi, więcej jest po nich śladów codziennej, jakby przygaszonej egzystencji, niż ich samych. Ta betonowa przestrzeń w przedziwny sposób koegzystuje z naturą, która z uporem pragnie zaprzeczyć panującemu zamarciu. Architektura wyrażona w postaci mniejszych lub większych prostopadłościanów robi wrażenie dopiero wtedy, kiedy zastanowimy się jak wiele istnień ludzkich i wszelkich związanych z nimi emocji jest w stanie w sobie ukryć.

Mam nadzieję, że pewnego dnia mieszkańcy tego osiedla zmienią jego wizerunek poprzez zaznaczenie swojej obecności w sposób inny niż przedstawione fotografie, a mianowicie poruszą zawarty w sobie kulturowy i społeczny potencjał."

Łukasz Ułanowski

Podczas wydarzenia 10 egzemplarzy tychże fotoksiążek, wraz z podpisem autora, trafi do rąk obecnych na spotkaniu, za pomocą najbardziej sprawiedliwej metody, czyli losowania.

Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:30 w klubie Heros. Zrealizowano dzięki wpsarciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
[materiały prasowe]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!