Nowości

niedziela, 1 stycznia 2017

Uwaga na fałszywe komunikaty nieuczciwych firm


Większość mieszkańców Fordonu, na pewno nie raz spotkała się z nieuczciwymi praktykami firm, które zamiast konkurować jakością świadczonych usług, wywieszają w klatkach schodowych fałszywe komunikaty. Na takie metody niestety najczęściej nabierają się osoby starsze. 


Często taki materiał do złudzenia przypomina komunikat Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ma nawet pieczątkę, która... nic nie znaczy, ale może dla niektórych stanowić formę uwiarygodnienia. Firmy stosujące takie praktyki, sprzedają drzwi, grzejniki i masę innych rzeczy, które rzekomo będą instalować "po wielu telefonach od mieszkańców FSM". Z naciągaczami walczy nasza spółdzielnia, informując na bieżąco o takich praktykach: 

- Uprzejmie informujemy, że w naszych budynkach pojawiają się w ostatnim czasie komunikaty firm oraz  przedstawiciele firm, którzy namawiają głównie emerytów i rencistów do wymiany grzejników oraz drzwi wejściowych do mieszkań lub innych usług budowlanych z powodu rzekomych telefonów od mieszkańców.

Zawiadamiamy, że Fordońska SM nie dokonywała uzgodnień w tym zakresie z żadną firmą oraz nie upoważniała nikogo do powoływania się na współpracę z nami, a ogłoszenia umieszczono bez zgody Spółdzielni.
Firmy zatrudniane przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową, wyposażają swoich pracowników, którzy wchodzą do mieszkań lub kontaktują się z mieszkańcami, w identyfikatory potwierdzające tożsamość, a pracownicy Ci posiadają kopię pisma potwierdzającego wykonanie prac  na zlecenie Spółdzielni.

Prosimy  Państwa o zachowanie  szczególnej ostrożności.W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy  do bezpośredniego  kontaktu z właściwą Administracją Osiedla. - czytamy listopadowym w komunikacie FSM.

Jeśli natknęliście się na podobne nieuczciwe praktyki, dajcie znać. Ostrzeżemy innych.

[4don],fot. Pixbay
« Poprzednie
Następne »

1 komentarz

  1. Anonimowy01 stycznia

    Czasami widzę takie ulotki u mnie w klatce, debilne firmy :(

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!