Nowości

środa, 4 stycznia 2017

Strefa aktywnej rekreacji powstanie w Starym Fordonie

To już kolejna inwestycja, która powstanie w Starym Fordonie, a będzie zrealizowana dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Bydgoski Budżet Obywatelski. Strefa aktywnej rekreacji powstanie przy ul. Wyzwolenia.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia powstanie tzw. strefa aktywnej rekreacji – postawione zostaną urządzenia do ćwiczeń. Wyznaczone zostaną także obszary do zabaw dla najmłodszych dzieci. Nawierzchnia zostanie wymieniona na bezpieczną – znajdzie się także strefa do gry w klasy i innych zabaw plenerowych. W planach jest także ustawienie specjalnej ścianki pleksi, dzięki której mieszkańcy będą mogli grać w squasha. Na terenie stanąć mają także ławeczki.
Inwestycja ma kosztować ok. 250 tys. zł. i będzie realizowana w oparciu o środki z budżetu miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach BBO w Starym Fordonie w poprzednich latach wykonano szereg inwestycji, m. in. przebudowano obiekty rekreacyjne na ul. Pielęgniarskiej, postawiono ogrodzenie wokół boiska szkolnego przy ZS nr 20, rozbudowano także monitoring przy Rynku, a także wybudowano plac zabaw przy ul. Targowisko oraz siłownię fitness na terenie ZS nr 20 przy ul. Sielskiej.
Obecnie z pieniędzy BBO budowane są dwa place zabaw na Osiedlu Kasztelanka przy ul. Osiedlowej.
[materiały prasowe ratusza]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!