Nowości

czwartek, 15 września 2016

Psy pocałowały klamkę! Wybieg na Bajce zaspawany!

Natalia z Fordonu - miłośniczka czworonogów, napisała wczoraj smutną wiadomość. Psom na Bajce, dosłownie zatrzaśnięto bramę przed nosem!

Wiadomość od Natalii cytuję fragmenty:

 - Wybieg na Bajce przy ZUS - był od zawsze. Jego lokalizację oznaczono nawet w Google Maps. Wczoraj wybieg został zamknięty. Próbowałam dziś coś wyjaśnić i w administracji i w FSM - bezskutecznie. Nagle wybieg stał się terenem inwestycyjnym, a fakt ze mogliśmy z niego korzystać ponad 10 lat nie ma znaczenia. Po prostu z dnia na dzień zaspawano nam wejście.
Ponad tydzień temu w parku na Bajce zaczęły się prace porządkowe, na wybiegu przycięto trawę, krzewy, wywieziono gałęzie. Już wtedy pojawiły się plotki o tym ze teren zostanie nam zabrany. Dzwoniłam aby je zdementować lub potwierdzić. Pracownicy spółdzielni (administracja, inwestycje) nic nie wiedzieli, uspokoili mnie. Podziękowałam też na ich fb, za posprzątanie terenu wybiegu, w odpowiedzi otrzymałam " ❤ " .... 


dziwne jest to ze pracownicy którzy robili porządki wiedzieli o tym ze za jakiś czas mają zaspawać bramkę, a " przy biurku" nikt nie miał takiej informacji.
A teraz psy nie mają gdzie biegać.... i nikogo to nie interesuje.


Od autora bloga 4don.pl -  pociesza fakt, że w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiły się wybiegi dla psów w Forodnie. Zmobilizujmy się i zagłosujmy na ich powstanie! Psiaki będą miały porządne miejsce, żeby się wybiegać. Głosowanie rusza jakoś niebawem! Zgłoszone projekty; TUTAJ
[4don, fot. Natalia]
« Poprzednie
Następne »

4 komentarze

 1. Mieliśmy już taki projekt, mimo iż był wysoko oceniony, miał wystarczającą liczbę głosów, nie przekroczył budżetu - ZOSTAŁ ODRZUCONY !!!
  Wygrał parking na Berlinga, który miał najmniejsze poparcie. Jak wierzyć w te projekty ???
  Pamiętam ze podano nam powód ze będzie wybieg przeszkadzał mieszkańcom.... powód błahy bo na Bartodziejach wybieg jest w głównym punkcie, przy placu zabaw...
  Liczę ze coś się zmieni w Fordonie. Bo dzielnica jest tak duża ze powinna mieć spokojnie 3 miejsca gdzie mogą swobodnie biegać pieski.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy15 września

  Fordon - niby największa dzielnica w Bydgoszczy a nic się tu nie dzieje. Wybieg dla psów istniał od lat i zrzeszał wielu miłośników psów. Było to jedyne miejsce gdzie psy mogły bawić się wspólnie puszczane ze smyczy. A teraz wszyscy są przeciwko nam. Miasto w tamtym roku odrzuciło projekt z budżetu obywatelskiego mimo spełnienia wymogów formalnych. Teraz FSM zamknęła wejście na wybieg bo kiedyś może tam będzie inwestycja. Jesteśmy na dobrej drodze żeby z Fordonu zrobić sypialnię skoro nawet na wybieg trzeba jechać na inne osiedla. Wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.facebook.com/FordonskaSpoldzielniaMieszkaniowa/posts/1178242125566037

  OdpowiedzUsuń
 4. prosimy o głosy :
  https://www.facebook.com/events/1870884476476167/

  wybieg ma powstać ale potrzeba waszych głosów.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!