Nowości

piątek, 15 kwietnia 2016

Remonty ulic w Fordonie od 18 kwietnia

W poniedziałek (18 kwietnia) rozpocznie się remont ul. Andersa na odcinku od ul. Kleeberga do Kasztelańskiej. W pierwszej kolejności wymienione zostaną zniszczone krawężniki.

Następnie stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i ułożone zostaną nowe warstwy asfaltobetonu. Te prace potrwają około miesiąca. Kierowcy muszą liczyć się z lokalnymi przewężeniami oraz ograniczeniem prędkości. Od 25 kwietnia remontowany będzie też odcinek ul. Korfantego od Prejsa do Twardzickiego. Najbardziej uciążliwe prace związane z frezowaniem (zdzieraniem) starej nawierzchni oraz układaniem mas bitumicznych będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych. Na koniec maja przy sprzyjającej pogodzie na obu ulicach wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome.


Warto dodać, że pozostałe odcinki tych dwóch ulic (Andersa oraz Korfantego) zostały zmodernizowane w trakcie budowy linii tramwajowej do Fordonu. Powstało też przedłużenie ul. Andersa od ul. Gieryna do Geodetów, co znacznie poprawiło dojazd do osiedla Terenów Nadwiślańskich. 
[materiały ratusza, mapy Google]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!