Nowości

wtorek, 8 marca 2016

Stary Fordon czeka rewitalizacja, wkrótce konsultacje społeczne

Miasto Bydgoszcz zaprezentuje wstępne efekty projektantów odpowiedzialnych za koncepcje rewitalizacji Starego Fordonu.
9 marca będzie można zapoznać się z pierwszymi efektami prac projektantów odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rewitalizacji Starego Fordonu. Wkrótce ruszą też konsultacje społeczne.


Spotkanie odbędzie się o godzinie 18,  w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia. Zaprezentowane zostaną na nim propozycje dotyczącego pierwszego etapu rewitalizacji Starego Fordonu w części drogowej i rekreacyjnej. Przygotowywane opracowanie obejmuje remont ul. Bydgoskiej i całego nabrzeża Wisły oraz uliczek prowadzących w kierunku rzeki. Na spotkaniu organizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu obecni będą przedstawiciele firmy Pas Projekt Sp. z o.o. przygotowującej projekt rewitalizacji, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz ekolog Bartłomiej Pacuka opiniujący decyzje związane z ochroną środowiska. Każdy będzie mógł zapoznać się z przygotowanym do tej pory materiałem.

Warto wiedzieć

Jeszcze wiosną Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zorganizuje formalne konsultacje społeczne. Będzie to najlepsza okazja do zgłaszania wszystkich uwag, które zostaną szczegółowo przeanalizowane przez projektantów i pracowników zarządu dróg.  W tegorocznym budżecie na rozpoczęcie prac przy rewitalizacji Starego Fordonu zarezerwowano ponad 6 mln zł. 
[materiały UM Bydgoszczy]
« Poprzednie
Następne »

2 komentarze

  1. Anonimowy09 marca

    A co z remontem ul. Bydgoskiej???

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy10 kwietnia

    A co z drogami gruntowymi co przypominają bardziej tor przeszkód dla marsjańskiego łazika, pełne dziur i strasznie kurzące się. Podatki płacić jak w mieście ale mieszkać jak na wsi :(

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!