Nowości

środa, 23 marca 2016

Rodzina 500 Plus w Fordonie [informacje]

Mieszkańcy Fordonu, zainteresowani dołączeniem do programu Rodzina 500 Plus mogą składać wnioski już od 1 kwietnia. Jak je pobrać, gdzie złożyć? Sprawdź!
Wnioski o przyznanie świadczenia można pobierać w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez miasto oraz ze strony internetowej www.bydgoszcz.pl/rodzina500plus.
Decyzja o przyznaniu świadczenia i wypłata świadczenia uzależniona jest od sprawności działania rządowego systemu Empatia. Miasto ma uzasadnione obawy dotyczące wydajności tego systemu.

 


Ministerstwo stara się rozwiązać problem poprzez prace optymalizujące funkcjonowanie Empatii przy zwiększonym obciążeniu przesyłem wniosków. - Przypominam, że wnioski złożone od 1 kwietnia do 1 lipca uprawniają do otrzymania świadczenia z wyrównaniem od 1 kwietnia.
Druki wniosków można pobierać od wtorku, tj. 15 marca br. w Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej 9-15 oraz w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz a także ze stron internetowych Urzędu Miasta Bydgoszczy. 

Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego od 1 kwietnia br.:
- w Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej 9-15;
- osobiście w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez miasto Bydgoszcz (tylko w kwietniu), w dni robocze w godzinach 16.00 – 19.00;
- drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez wybrane banki krajowe lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych – w takim przypadku wniosek musi być opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Warto wiedzieć:
Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej zakładki na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/rodzina500plus, na której można znaleźć szczegółowe informacje takie jak druki, przykładowo wypełnione wnioski, instrukcje wypełniania wniosków, informacje dla rodziców i wykaz szkół. 
[materiały Urzędu Miasta]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!