Nowości

piątek, 11 marca 2016

Już niedługo remont kilku fordońskich ulic


Wiosną ruszają prace, sprawdź czy zostanie wyremontowana ulica przy której mieszkasz.

Z początkiem wiosny prac można spodziewać się także w Fordonie. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zostanie dokończona wymiana nawierzchni na ulicach, które znalazły się poza zakresem prac prowadzonych podczas budowy linii tramwajowej. Nowy asfalt zostanie ułożony na ulicach Korfantego (od Preisa do Twardzickiego) oraz  Andersa (od Kleeberga do Kasztelańskiej).


Jeszcze w tym miesiącu planowane jest ogłoszenie przetargu na kolejne zadania związane z przebudową nawierzchni na dwóch kolejnych ulicach w Fordonie. Na ul. Piłsudskiego na odcinku od Taczaka do Altanowej kostka betonowa zostanie zastąpiona nawierzchnią asfaltobetonową. Przebudowana zostanie też ulica Swobodna na odcinku od Wyzwolenia do Piłsudskiego, która obecnie na znacznym odcinku posiada zniszczoną nawierzchnię betonową.

W tym roku planowane jest też rozpisanie przetargu na drugi pakiet ulic do remontu. Znajda się w nim ulice Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego położone również w Fordonie. Na tych ulicach zaplanowano remont zatok autobusowych oraz parkingowych. Poza tym wraz z budową odwodnienia nowej nawierzchni można spodziewać się na ul. Saperów przebiegającej przez Jachcice.


Najbardziej uciążliwe prace przy odnowie ulic mają być wykonywane w godzinach wieczornych i  nocnych. Drogowcy zaznaczają, że ostateczny zakres remontów uzależniony jest między innymi od zrealizowania wszystkich niezbędnych prac przez innych gestorów sieci. Systematyczne remonty skutkują też kilkukrotnie mniejszą liczbą zgłaszanych szkód związanych ze stanem nawierzchni.

- Staramy się realizować inwestycje, które pozwalają nie tylko na bezpieczne i wygodne poruszanie się po mieście - zaznacza prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. -  Zależy mi także na drogach, które wpływają pozytywnie na rozwój miasta, prowadzą do terenów inwestycyjnych lub pod budownictwo mieszkaniowe.

W Fordonie zaplanowano budowę od podstaw nowych odcinków ulic między innymi Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasinieckiej. Pozwoli to na stworzenie bezpiecznego i wygodnego dojazdu do osiedla Eskulapa. Na osiedlu Rupienica przebudowana zostanie też ulica Wąbrzeska skracająca  dojazd do wielu firm zlokalizowanych w rejonie ul. Cmentarnej. Nowe ulice będą przystosowane do poruszania się po nich autobusów komunikacji miejskiej. W projekcie budżetu na 2016 rok na remonty ulic zaplanowano 6,3 mln zł. Z kolei na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty zarezerwowano blisko 8 mln zł. Budowa ul. Wąbrzeskiej pochłonie natomiast 3,5 mln zł.

Ulice do remontu:

- Piłsudskiego
- Swobodna
- Kaliskiego
- Brzechwy
- Skarżyńskiego
- Korfantego
- Andersa
[materiały prasowe UM Bydgoszczy]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!