Nowości

piątek, 11 marca 2016

Imponujące plany rewitalizacji Starego Fordonu [wizualizacje]

9 marca mieszkańcy Fordonu mogli zapoznać się z pierwszymi efektami prac projektantów odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rewitalizacji Starego Fordonu.


Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia. Zaprezentowane zostały na nim propozycje dotyczącego pierwszego etapu rewitalizacji Starego Fordonu w części drogowej i rekreacyjnej. Przygotowywane opracowanie obejmuje remont ul. Bydgoskiej i całego nabrzeża Wisły oraz uliczek prowadzących w kierunku rzeki. Na spotkaniu organizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu obecni byli przedstawiciele firmy Pas Projekt Sp. z o.o. przygotowującej projekt rewitalizacji, Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz ekolog Bartłomiej Pacuka opiniujący decyzje związane z ochroną środowiska. 


Celem projektu rewitalizacji nabrzeża Wisły w Starym Fordonie jest poprawa jakości i bezpieczeństwa przestrzeni publicznej, stworzenie nowych miejsc do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców a także poprawa estetyki panoramy miasta od strony Wisły, przy ograniczeniu kosztów inwestycyjnych. Zakres opracowania obejmuje ulice położone na południe od ulicy Bydgoskiej i ul. Sikorskiego, od ul. Floty Wiślanej do ulicy Rybaki, w graniach pasa drogowego,  oraz pas nabrzeża między Mostem Fordońskim a wałem przeciwpowodziowym. - zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom Parku - umożliwienie prawidłowego, zdrowego  wzrostu i rozwoju drzew pozostających - umożliwienie zapewnienia nowych funkcji Parku.
 Warto wiedzieć

Jeszcze wiosną Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zorganizuje formalne konsultacje społeczne. Będzie to najlepsza okazja do zgłaszania wszystkich uwag, które zostaną szczegółowo przeanalizowane przez projektantów i pracowników zarządu dróg.  W tegorocznym budżecie na rozpoczęcie prac przy rewitalizacji Starego Fordonu zarezerwowano ponad 6 mln zł.
Cała prezentacja znajduje się TUTAJ
[materiały Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, UM oraz wizualizacje firmy PAS PROJEKT]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!