Nowości

czwartek, 24 marca 2016

Fordońskie "obiekty" będą miały jeszcze lepsze wyposażenie


Dzięki oszczędnościom z poprzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uda się kupić dodatkowy sprzęt do "obiektów" przy Pwinika-Ponurego.

Budynek przy ul. J. Piwnika-Ponurego 10, który pełni funkcję osiedlowej sali widowiskowej, dzięki środkom zaoszczędzonym przy poprzednich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie doposażony.

 Adaptacja budynku na salę widowiskową sfinansowana została w oparciu o poprzednie edycje programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja w pierwszym etapie polegała na zmianie sposobu użytkowania pomieszczeń i zaadaptowaniu ich na salę mogącą pomieścić 200 osób. Konieczne było przeprowadzenie między innymi prac przy instalacjach elektrycznych, przebudowie wentylacji i wyposażenie budynku w klimatyzację. W obiekcie  wyremontowano także dach. Dzięki temu na osiedlu Nowy Fordon możliwa jest organizacja imprez, festynów i spotkań.
W bieżącym roku przeprowadzone zostaną dodatkowe prace.  Możliwe to będzie dzięki puli  środków zaoszczędzonych w poprzednich edycjach BBO. Na wczorajszej sesji rady miasta Prezydent Bydgoszczy zaproponował ujęcie tego zadania w budżecie.
Kwota 30 tysięcy umożliwi m.in.: zainstalowanie mechanizmów okotarowania sceny, montaż drzwi technicznych do obsługi sceny, montaż szafy technicznej z wyposażeniem elektrycznym, wykonanie profili aluminiowych do montażu zasilania oświetlenia. Wykonana zostanie również obudowa ściany tłumiącej dźwięki odbite.
Bydgoski Budżet Obywatelski

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.

[materiały prasowe UM]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!