Nowości

środa, 23 marca 2016

Dobra wiadomość! Ogłoszono przetarg na remont fordońskich ulic

Ogłoszony został przetarg na przebudowę dwóch ulic w Fordonie. W ramach pierwszego pakietu zadań nową nawierzchnię zyskają ulice Piłsudskiego i Swobodna.
Na ul. Piłsudskiego nawierzchnia przebudowana będzie  na odcinku od Taczaka do Altanowej. Kostka betonowa zostanie zastąpiona nawierzchnią asfaltobetonową. Przebudowana zostanie też ulica Swobodna na odcinku od Wyzwolenia do Piłsudskiego, która obecnie na znacznym odcinku posiada zniszczoną nawierzchnię betonową. Przy przejściach dla pieszych wbudowane zostaną elementy ryflowane ułatwiające orientację osobom niewidomym. Na nowych nawierzchniach wykonane zostanie też trwałe oznakowanie poziome, grubowarstwowe.


W trakcie prac ulice będą nieprzejezdne. Wstępnie rozpoczęcia prac można spodziewać się jeszcze przed wakacjami.  By zminimalizować utrudnienia prace będą podzielone na etapy. Zakończenie robót planowane jest  na przełom sierpnia i września. Koszt remontu poznamy po rozstrzygnięciu procedury przetargowej. O  wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena oraz termin realizacji remontu.


W tym roku planowane jest też rozpisanie przetargu na drugi pakiet ulic do remontu. Znajdą się w nim ulice Kaliskiego, Brzechwy i Skarżyńskiego położone również w Fordonie. Na tych ulicach zaplanowano remont zatok autobusowych oraz parkingowych. Poza tym wraz z budową odwodnienia nowej nawierzchni można spodziewać się na ul. Saperów przebiegającej przez Jachcice. Trwają natomiast prace na Nasypowej. 
[materiały Urzędu Miasta, fot. Google Street View]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!