Nowości

środa, 16 marca 2016

Autobusem miejskim z Fordonu do Strzelec Górnych i Dolnych


Miasto Bydgoszcz zamierza porozumieć się z gminą Dobrcz w sprawie uruchomienie połączeń podmiejskich. W pierwszej kolejności nowa linia autobusowa ma połączyć Fordon ze Strzelcami Dolnymi oraz Górnymi.
Dobra współpraca Bydgoszczy z gminami podmiejskimi, szczególnie Osielskiem oraz Białymi Błotami, w zakresie tworzenia połączeń podmiejskich zachęca kolejne gminy do rozmów na temat stworzenia nowych linii autobusowych. Z takiej formy organizacji transportu publicznego zamierza skorzystać również gmina Dobrcz. W pierwszej kolejności na porozumienie w tej sprawie zgodę wyrazić muszą radni.


- Zgodnie z przyjętym planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego tworzenie takich połączeń przynosi korzyści gminom podmiejskim i miastu – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Ułatwiony dojazd do Bydgoszczy zyskują kolejni mieszkańcy terenów podmiejskich. Z kolei po ulicach miasta może poruszać  się mniej pojazdów. Taka współpraca byłaby łatwiejsza w oparciu o tworzoną z naszymi partnerami Metropolię Bydgoszcz.

Przyjęcie uchwały umożliwi zawarcie odpowiedniego porozumienia z Gminą Dobrcz, w ramach którego planuje się uruchomienie jeszcze w tym roku linii łączącej pętlę Tatrzańskie i Łoskoń na terenie Bydgoszczy z miejscowościami Strzelce Górne i Strzelce Dolne w gminie Dobrcz. W przyszłości  przewiduje się tez uruchomienie innych linii, w tym sezonowej do Borówna, gdzie funkcjonuje kąpielisko. Wprowadzane rozwiązania będą zgodne z oczekiwaniami gminy Dobrcz.

Uruchomienie nowych linii będzie uzależnione od ostatecznego kształtu porozumienia określającego zakres ich funkcjonowania, udziału Gminy Dobrcz w finansowaniu linii i środków finansowych określonych w budżecie Miasta Bydgoszczy na lokalny transport zbiorowy z przeznaczeniem na dofinansowanie tych linii odpowiednio do korzystania z linii przez mieszkańców Bydgoszczy.

Warto wiedzieć
Nowa linia tramwajowa do pętli Łoskoń  jest sposobem na najszybsze dotarcie do centrum Bydgoszczy nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Fordon. Również mieszkańcy miejscowości Jarużyn i Strzelce Dolne( położone w odległości około 4 km od pętli tramwajowej) coraz  chętniej korzystają z nowej infrastruktury. Komunikacja podmiejska mogłaby zachęcić większą liczbę pasażerów z tych terenów do korzystania z tramwajowego połączenia. 
[materiały prasowe UM]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!