Nowości

wtorek, 16 lutego 2016

Zmiany w komunikacji od dnia 1 marca

ZDMiKP zapowiedział kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od dnia 1 marca 2016 r., na podstawie przeprowadzonych pomiarów i analiz, wprowadzone zostaną kolejne działania zwiększające efektywność funkcjonowania bydgoskiej komunikacji miejskiej.
Informacja ZDMiKP:

W związku z systematycznie rosnącym zainteresowaniem ofertą linii autobusowej nr 53, do obsługi tej linii skierowane zostaną autobusy przegubowe.


Wprowadzone zostaną korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej nr 64 uwzględniające nieznaczne wydłużenie czasów jazdy we wczesnych godzinach porannych, porze wieczornej i w dni wolne, oraz uruchomienie dodatkowych kursów tej linii m.in. w celu ułatwienia dojazdu na godzinę 6 w rejon ul. Przemysłowej oraz powrotów po godzinie 22 z Przemysłowej w kierunku Barwnej. W godzinach szczytu porannego, do obsługi tej linii skierowany zostanie dodatkowy autobus przegubowy.


Wprowadzone zostaną minutowe korekty rozkładów jazdy linii autobusowych nr 51, 56, 58 i 62 uwzględniające nieznaczne skrócenie czasów jazdy w ciągu dnia. Częstotliwość kursów tych linii oraz trasy pozostaną niezmienione. Na wniosek pasażerów wprowadzone zostaną niewielkie, minutowe przesunięcia wybranych kursów.



W tym terminie wprowadzone zostaną także niewielkie korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej nr 68.

Nadmieniamy, że od 1 marca 2016 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu autobusowych linii międzygminnych nr 91, 92, 93 i 94. Do obsługi linii nr 93 skierowany zostanie dodatkowy autobus umożliwiający zwiększenie częstotliwości w godzinach szczytów przewozowych do 30 minut. O szczegółach zmian dotyczących linii międzygminnych poinformujemy odrębnym komunikatem.
Więcej informacji TUTAJ
[materiały ZDMiKP]
« Poprzednie
Następne »

7 komentarzy

 1. Anonimowy16 lutego

  i super, dobrze że cały czas coś poprawiają

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy16 lutego

  dobrze ze 56 i 62

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy17 lutego

  Przywróccie 84 na kamiennej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy17 lutego

  Tak 84 na Kamienna i 83 do Jurasza!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy17 lutego

  Dokładnie! 84 powinno wrócić!

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy17 lutego

  Niech jeszcze zmienią 59 to będzie super (y)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy17 lutego

  89 mogłoby jeździć na osiedle Nad Wisłą

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!