Nowości

czwartek, 18 lutego 2016

Tramwajowa debata w Fordonie. Pytania i odpowiedzi [wideo]

Portal IQ Bydgoszcz przygotował materiał wideo z debaty, na temat komunikacji miejskiej z Fordonu do centrum Bydgoszczy, która 17 lutego odbyła się w XV. Materiał zawiera najciekawsze, zadane przez mieszkańców Fordonu pytania i odpowiedzi drogowców.
Przywrócenie linii 83 na dawną trasę, zwiększenie częstotliwości kursowania linii 69 oraz lepsze skomunikowanie osiedla Nad Wisłą – to tylko niektóre postulaty mieszkańców Fordonu, z którymi spotkali się w środę (17.02) przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
W spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, Radę Osiedla Nowy i Stary Fordon udział wzięło ok. 90 osób. 


Mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi uwagami na temat nowo otwartej linii tramwajowej do Fordonu z reprezentantami Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Od samego początku spotkania bydgoszczanie nie szczędzili słów krytyki pod adresem drogowców, negatywnie odnosząc się do nowego układu komunikacyjnego. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcono linii 83, która od czasu otwarcia linii tramwajowej do Fordonu, funkcjonuje na nowej trasie. W ocenie mieszkańców zmiana ta niekorzystnie wpływa na komfort dojazdu do innych dzielnic Bydgoszczy, ponieważ wymusza przesiadki, które wcześniej nie były konieczne.

Pytania mieszkańców:

 Odpowiedzi drogowców:Cały materiał znajdziecie TUTAJ
[materiały IQ Bydgoszcz]
« Poprzednie
Następne »

2 komentarze

  1. Anonimowy19 lutego

    Jako studentka jestem zawiedziona zmianą trasy 83, która wcześniej jechała koło Szpitala Jurasza. Teraz z Fordonu mamy gorszy dojazd na zajęcia, który zajmuje nam dłużej. Wiele razy słyszała w autobusach komentarze starszych osób, które skarżyły się na brak dogodnego dojazdu do szpitala. Ja to rozumiem. Dodatkowo ja jako osoba młoda jestem wstanie przejść kilkaset dodatkowych metrów, ale dla starszych, schorowanych osób jest to ogromnym problemem.
    Wiem, że wielu studentów, pracowników i pacjentów byłaby niezmiernie wdzięczna, gdyby linia 83 przejeżdzała znowu koło Szpitala i docierała aż do Dworca Głownego. Są tramwaje, ale też jest spory kawałek, aby do nich dojść a czekać 20min na tramwaj jest nie na rękę.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!