Nowości

środa, 3 lutego 2016

Metropolia Bydgoszcz, o co chodzi? [wideo]

Słowo "metropolia" w ostatnim czasie przewija się w bydgoskim Internecie niezwykle często. O co właściwie chodzi z tą metropolią? Po co Bydgoszczy współpraca z dwudziestoma ościennymi gminami? Zobaczcie!
METROPOLIA BYDGOSZCZ

Powołując się na art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 roku o związkach metropolitalnych (Dziennik Ustaw z dnia 18 listopada 2015 r. poz. 1890) Miasto Bydgoszcz zamierza wystąpić do Rady Ministrów z wnioskiem o utworzenie wraz z innymi Gminami i Powiatami związku metropolitalnego o nazwie METROPOLIA BYDGOSZCZ.

Utworzenie takiego związku to nie tylko szansa na pozyskanie dodatkowych środków z budżetu Państwa na rozwój obszaru związku i zacieśnienie współpracy i więzi między Miastem Bydgoszcz a innymi gminami, ale także jest to niewątpliwie prestiż i okazja do wzrostu znaczenia i promocji całego regionu.

Za obszar metropolitalny w rozumieniu ustawy uznaje się spójną pod względem przestrzennym strefę oddziaływania miasta będącego siedzibą wojewody lub sejmiku województwa, charakteryzującą się istnieniem silnych powiązań funkcjonalnych oraz zaawansowaniem procesów urbanizacyjnych, zamieszkałą przez co najmniej 500 000 mieszkańców.
Miasto Bydgoszcz zaprosiło do utworzenia  związku metropolitalnego następujące Gminy: Barcin, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Kcynia. Łabiszyn, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Pruszcz, Rojewo, Sadki, Sicienko, Solec Kujawski, Szubin, Zławieś Wielka, Złotniki Kujawskie, Żnin. 
Na temat Metropolii Bydgoszcz, nowemu bydgoskiemu portalowi - IQ Bydgoszcz,  wywiadu udzielił  Łukasz Krupa, pełnomocnik prezydenta miasta ds. utworzenia metropolii.
Jesteś za utworzeniem Metropolii Bydgoszcz? Właśnie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Swój głos możesz oddać TUTAJ
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!