Nowości

czwartek, 11 lutego 2016

Bydgoszcz Wschód – centrum przesiadkowe - dobry przykład dla innych miast

Portal Transport Publiczny w bardzo dobrych słowach opisuje węzeł przesiadkowy na Bydgoszczy Wschód. Inwestycję zrealizowaną w ramach "Tramwaj do Fordonu", portal wskazuje jako dobry przykład dla innych miast.
Za Transportem Publicznym:

Przy okazji budowy nowej linii tramwajowej do Fordonu przy dworcu Bydgoszcz Wschód powstał intermodalny węzeł przesiadkowy, którego Bydgoszczy może pozazdrościć wiele miast. Mimo, że nie jest pozbawiony wad, ma wszystkie cechy inwestycji skazanej na sukces.
Rolę węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód zaczęła pełnić 16 stycznia 2016 roku, wraz z otwarciem nowej trasy tramwajowej do bydgoskiego Fordonu. Przechodzi ona specjalnie zbudowaną estakadą dokładnie nad peronami nowego przystanku osobowego Bydgoszcz Wschód, który został przeniesiony o kilkaset metrów, by lepiej spełniał swoją rolę przesiadkową w ramach inwestycji BiT City.

                                                          

Bydgoszcz Wschodnia to dobry przykład dla innych miast

Otwarcie nowego pasażerskiego centrum intermodalnego w Polsce przeszło niemal bez echa, tymczasem mimo kilku uchybień, jak rzadko kiedy w Polsce, mamy do czynienia z obiektem funkcjonalnym o ładnej architekturze, który od pierwszych dni istnienia cieszy się zainteresowaniem podróżnych.


Czytaj także: Zajezdnia Łoskoń, czyli końcowy przystanek tramwaju do Fordonu [zdjęcia]

Cały tekst można znaleźć TUTAJ
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!