Nowości

niedziela, 28 lutego 2016

Bydgoski Rower Aglomeracyjny rusza 1 marca!

Ratusz poinformował na swojej stronie o terminie startu BRA. Rowery będzie można wypożyczyć już od wtorku1 marca!
Zgodnie z zapewnieniami operatora systemu, w okresie zimowym dokonano kompletnego przeglądu pod względem sprawności technicznej i funkcjonalnej wszystkich wcześniej zainstalowanych elementów. Szczególną uwagę zwrócono na: zamki wpinające jednoślady w stacje, doprowadzenie do pełnej sprawności technicznej rowerów oraz poprawę zamocowania stacji do fundamentów.


Pierwotnie stacje BRA zlokalizowane zostały w miejscach umożliwiających korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, tj. głównie w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, ważnych skrzyżowań i przystanków transportu publicznego. Obecnie – z uwagi na zakończenie budowy i uruchomienie nowej linii tramwajowej do Fordonu wraz z nowym węzłem przesiadkowym Bydgoszcz Wschód – przesunięta zostanie stacja BRA funkcjonująca przy pętli tramwajowej Wyścigowa. Zmiana zajdzie też na stacji Skandynawska/IKEA – została ona powiększona i liczy teraz 15 zamków, czyli tyle, ile pozostałe. Ogólnie w całym mieście do dyspozycji rowerzystów będą 364 jednoślady.

Warto wiedzieć:
37 – samoobsługowych i całodobowych stacji liczy obecnie BRA
20 – minut wynosi czas bezpłatnego korzystania z roweru
listopad – z końcem tego miesiąca zakończy się sezon BRA
3 – miesiące potrwa przerwa zimowa, ponownie na rowery miejskie wsiądziemy znów 1 marca
[fot, info: materiały ratusza]
« Poprzednie
Następne »

1 komentarz

  1. Marlena21 marca

    Takie rowery to genialny pomysł na zmniejszenie natężenia ruchu pojazdów. Ja jednak mam swój rower o taki http://damelo.pl/26--damskie-rowery-miejskie. Zostawiam samochód w domu i wszędzie dojeżdżam rowerem. Jest wygodniej, praktyczniej i zdrowiej :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!