Nowości

piątek, 19 lutego 2016

500 złotych na dziecko w Bydgoszczy. Gdzie złożyć dokumenty w Fordonie?

W kwietniu 2016 roku w Bydgoszczy będzie można złożyć formularz w ramach programu Rodzina 500 plus. Gdzie złożyć dokumenty w Fordonie?

[CZYTAJ KONIECZNIE:  Rodzina 500 Plus w Fordonie [informacje]

Z informacji  opublikowanej dziś przez bydgoski magistrat, można wyczytać, że także mieszkańcy Fordonu będą mieli ułatwiony dostęp do miejsc, w których będzie można złożyć formularz aplikacyjny:

- Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus” będą przyjmowane w kwietniu br. w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie Bydgoszczy w godz. 16-19. Wnioski przyjmowane będą także w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej 9-15, budynek „D” w godzinach pracy urzędu.Rozwiązanie polegające na zwiększeniu liczby punktów w których przyjmowane będą wnioski, zmniejszy  czas oczekiwania na załatwienie sprawy. Od maja br. możliwość złożenia wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie istniała wyłącznie w urzędzie. Przewiduje się, iż o świadczenie wychowawcze zgłosi się w Bydgoszczy około 30 tysięcy osób. Do realizacji zadań wynikających z ustawy,  zatrudnionych  będzie 35 nowych pracowników. Osoby, które przyjmować będą wnioski o świadczenia wychowawcze w szkołach zostaną przeszkolone w zakresie obowiązujących przepisów i sposobu ich właściwego przyjęcia.


Ponadto bydgoszczanie o programie „500 +” będą mogli dowiedzieć się m.in. za pośrednictwem plakatów na przystankach komunikacji miejskiej i ulotek. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mieszkańcy będą posiadać pełną wiedzę o miejscach składania i pobierania wniosków, a także o zasadach przyznawania świadczeń. 


W celu prawidłowego wykonania nowego zadania dla części pracowników z Wydziału Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej przewidziano wynajęcie na okres 2 lat nowych pomieszczeń biurowych.  Docelowo  zakładamy, że wnioski o ustalenie prawa do różnego rodzaju świadczeń będą przyjmowane w odrębnym budynku. W celu stworzenia mieszkańcom Bydgoszczy komfortowych warunków obsługi  i szybkiego uzyskania wsparcia planuje się utworzenie Centrum Świadczeń. Wstępnie określona lokalizacja to pomieszczenia po Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej.
[materiały prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy, fot. freeimages]
« Poprzednie
Następne »

3 komentarze

 1. Anonimowy20 lutego

  Ta kasa znacząco poprawi nasz domowy budżet

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy21 lutego

   bez kitu kilak zł sie przyda

   Usuń
 2. JA TEŻ BARDZO SIĘ CIESZĘ, TO BARDZO NAM POMOŻE. SAMA WYCHOWUJĘ DWOJE DZIECI TO OGROMNY ZASTRZYK.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!