Nowości

poniedziałek, 25 stycznia 2016

Rowerowe miasteczko i zakątek seniora na Tatrzańskim

W Fordonie pojawiają się kolejne inwestycje realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Właśnie powstają miasteczko rowerowe oraz zakątek seniora.
Miasteczko ruchu rowerowego ma przede wszystkim umożliwić najmłodszym rowerzystom zapoznawanie się z zasadami ruchu drogowego. W miasteczku zaprojektowano  m.in. rondo, skrzyżowanie równorzędne, przejazd kolejowy, jednostronne i obustronne zwężenie jezdni, a także tzw. ósemkę. Obiekt zlokalizowany będzie po zachodniej stronie istniejącego orlika w rejonie ul. Jarużyńskiej.


Zakątek seniora zaprojektowano natomiast po północnej stronie orlika, w sąsiedztwie istniejącej siłowni fitness i placu zabaw. Tworzyć będą go strefy z ławeczkami oraz stolikami do gry w szachy i chińczyka. Dodatkowe dwa stoły zostaną zamontowane wewnątrz ogrodzonej części rekreacyjnej - na placu zabaw.
Koszt obu zadań  to około 150 tysięcy złotych. Prace ziemne rozpoczęły się z końcem ubiegłego roku. Zakończenie wszystkich robót planowane jest wiosną. W ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagospodarowano skwer pomiędzy ul. Lawinową, Pelplińska i Jarużyńską.

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.
[fot. materiały UMB]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!