Nowości

sobota, 30 stycznia 2016

Nowe drogi do osiedla Eskulapa w Fordonie [zdjęcia]

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie lepiej, zapowiedzieli bydgoscy drogowcy. Trwają prace mające na celu utwardzenie dróg gruntowych, prowadzących do tej części Fordonu. Powstaną też cztery nowe ronda!
Zakończyły się konsultacje w sprawie budowy nowych dróg dojazdowych na osiedle Eskulapa. Zgodnie z uwagami mieszkańców na ulicy Matki Teresy z Kalkuty powstaną ronda.


W ramach tych prac będą przebudowane skrzyżowania: Matki Teresy z Kalkuty – Romanowskiej, Matki Teresy z Kalkuty – Pod Skarpą i Pod Skarpą – Jasiniecka, a także wybudowany zostanie chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Romanowskiej do Roentgena.


W zakresie infrastruktury transportu publicznego zaplanowano:
1) zatoki autobusowe (szerokość 3,00 m, długość 20,00 m, szerokość peronu 3,00 – 3,50 m) - na ul. Matki Teresy z Kalkuty przy skrzyżowaniu z ulicą Romanowskiej w kierunku do osiedla (w kierunku do miasta wykorzystanie zatoki istniejącej), oraz na ul. Matki Teresy z Kalkuty przy skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera w obu kierunkach,
2) perony w ciągu chodnika (szerokość 3,00 m, długość 30,00 m) - na ul. Jasinieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Pod Skarpą w kierunku do ulicy Trybowskiego, na ul. Trybowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Jasiniecką w kierunku do ulicy Matki Teresy z Kalkuty oraz na ul. Trybowskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Kocerki oraz Majtkowskiego w kierunku do ulicy Matki Teresy z Kalkuty.


W przypadku awaryjnego odwrócenia przebiegu trasy linii autobusowej zaprojektowano również peron w ciągu chodnika na ulicy Jasinieckiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Pod Skarpą i w jej kierunku. Na ulicy Trybowskiego w takim przypadku perony zostaną wyznaczone na chodniku.

[materiały ZDMiKP, UMB, 4don.pl]
« Poprzednie
Następne »

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!