Nowości

środa, 27 stycznia 2016

Najciekawsze strony o Fordonie [subiektywna lista]

Największa dzielnica Bydgoszczy - Fordon, dorobiła się przez lata kilku stron na swój temat. Na mojej liście znajdziecie zarówno strony informacyjne, jak i takie mniej "newsowe", ale za to z duszą i ciekawostkami.
W subiektywnym zestawieniu autora strony 4don.pl (byłego forum Fordon24, przepraszam, że już go nie ma) numerem jeden wśród fordońskich stron jest oczywiście "Fordon na co dzień" - strona prowadzona przez miłośników Fordonu. To widać na każdym kroku. Na stronie przeczytamy o ciekawych faktach z dziejów Fordonu, możemy oglądać piękne zdjęcia i filmy. Autorzy odwiedzają również wydarzenia w naszej dzielnicy i relacjonują je nam na Facebooku, Twitterze, Youtube, a także ostatnio na Instagramie. Przyznam się, że zdarzyło mi się tam zostawić kilka komentarzy pod wpisami, ponieważ admini "Fordon na co dzień" potrafią uderzyć w sentymentalną nutę w moim fordońskim sercu :) - tak trzymać!
Portal informacyjny Fordon.pl - na wstępnie gratulacje za zdobycie rewelacyjnej domeny, chyba nie ma lepszej fordońskiej :). Ciekawe miejsce w lokalnej - dzielnicowej sieci, z katalogiem firm, sekcją ogłoszeniową, newsami i wydarzeniami. Przyznam, że odwiedzam i czytam. Gratuluję sumienności.

Kolejną ze stron wartych uwagi jest "Fordon / Społeczność" (www.facebook.com/Bydgoszcz.Fordon). Strona założona w roku 2010 i aktualizowana do dzisiaj. Znajdziemy tam ciekawostki i zdjęcia z naszej dzielnicy. Jednym z ciekawszych wpisów ostatnio, był post krytykujący głupotę osób, które zniszczyły nowe wyświetlacze ledowe na przystankach tramwajowych. 
Na duży szacunek zasługuje działalność społeczników ze Starego Fordonu, skupionych wokół strony "Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu". Obserwuję waszą działalność od samego początku i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Swego czasu miałem nawet podobne pomysły, na integrowanie swoich sąsiadów z bloku, jednak zabrakło mi determinacji. Wam udaje się to znakomicie, za co ogromny szacunek. Na stronie starofordońskich pasjonatów znajdziemy informacje na temat bieżącej działalności stowarzyszenia, ciekawostki historyczne, ładne zdjęcia i zaproszenia na wydarzenia. Stowarzyszenie ma także swoją stronę "www" - stary-fordon.pl.

Strony dotyczące działalności kulturalnej to oczywiście Wiatrak (www.facebook.com/wiatrakfundacja) oraz MDK nr5 (www.facebook.com/mdk5fordon) na obu stronach znajdziemy masę ciekawych wydarzeń, w których mali mieszkańcy Fordonu mogą wziąć udział.

Na uwagę zasługuje również strona Wisły Fordon (www.facebook.com/wislafordon) - cały czas aktualizowana. Przedstawiciel klubu z fordońskimi tradycjami, informuje o bieżących działaniach, niestety ostatnio nie ma dla czytelników dobrych wieści, życzę Wiśle, żeby to się zmieniło.

Mamy w Fordonie również facebookowe grupy, na których możemy wymienić się komentarzami. Stary Fordon (www.facebook.com/groups/227064270652377), Nowy Fordon (www.facebook.com/groups/327421657381858/) i kilka innych , poproszę o linki w komentarzach pod artykułem.

Wymieniając fordońskie strony trzeba także wspomnieć blogi m.in. "FORDON-HISTORYCZNA KOPALNIA", znajdziemy tam wiele ciekawostek historycznych. O linki do innych, poproszę w komentarzach.

Ostatnio odkryłem ciekawą stronę "Starofordoński Spichlerz Historii" (www.facebook.com/starofordonskispichlerzhistorii), powstała w 2016 roku, ale zapowiada się fantastycznie :)

Czytaj także: Ceny paliw w Fordonie. Gdzie najtaniej? [27.01.2016]

Oczywiście wiele firm i instytucji ma swoje strony w Fordonie, jednak to temat na osobną publikację.

Ostatnie zdanie tego artykułu dotyczy osób, które tutaj weszły, polubiły moją stronę na Facebooku, a może nawet były kiedyś zarejestrowanymi użytkownikami forum Fordon24. Po pierwsze chciałem Was przeprosić, że tamtego forum już nie ma, aspekty techniczne i brak czasu przerosły mnie w tamtym momencie. Po drugie dziękuję, że tutaj jesteście i czytacie moje słowa. Mam nadzieję, że na obecną stronkę, do której udało mi się ostatnio kupić ciekawą domenę, będę miał więcej czasu. Obiecuję, że się postaram bardziej :) Strony, które tutaj wymieniłem to tylko wierzchołek fordońskiej góry lodowej. 

Jestem przekonany, że znacie dużo ciekawych adresów i podzielicie się nimi w komentarzach pod tym artykułem do czego zachęcam! Pokażcie, że tu jesteście! :)

[autor 4don.pl, fot. RS]
« Poprzednie
Następne »

2 komentarze

 1. zapraszam do blogerki z Fordonu

  http://eskucinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za zaproszenie, czasami zaglądam :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!