Nowości

wtorek, 26 stycznia 2016

Fordoński Skwer, czyli rekreacja w Fordonie na całego! [WIZUALIZACJE]

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Fordonu, udało się w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przegłosować projekt pod nazwą Fordoński Skwer.
Na kartach do głosowania znalazło się 5 projektów inwestycji. Zwycięskie zadanie uzyskało poparcie 523 mieszkańców. W Nowym Fordonie powstanie park zabaw i rekreacji „Fordoński skwer” z którego korzystać będą zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy osiedla. „Fordoński skwer” powstanie u zbiegu ulic Twardzickiego i Rataja. Koszt inwestycji oszacowano na 447 tysięcy złotych.


Materiał ze strony fordonski-skwer.pl:

 - Dzielnica nowy Fordon od lat cierpi na brak publicznego, ogólnodostępnego parku rekreacyjnego a inicjatywa Budżetu Obywatelskiego jest jedyną szansą na utworzenie takiego właśnie miejsca.

Inspiracją do stworzenia koncepcji była „Wyspa Młyńska” – miejsce rekreacji i wypoczynku tysięcy bydgoszczan, również fordoniaków, którzy muszą udać się do oddalonego o 15 km centrum Bydgoszczy aby z dzieckiem pobawić się na prawdziwym placu zabaw.


Sprawdź: ROZKŁAD JAZDY FORDON

Koncepcja FORDOŃSKI SKWER zakłada utworzenie ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego dla mieszkańców Nowego Fordonu. W ramach projektu utworzone zostaną trzy strefy dla poszczególnych grup wiekowych – dla najmłodszych 2-5 lat, dla dzieci starszych 5-12 lat oraz strefa fitness dla młodzieży i dorosłych.

                                                                

Przewiduje się instalacje profesjonalnych urządzeń zabawowych i przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Urządzenia o harmonijnych kształtach, ciekawej kolorystyce i doskonale wkomponowane w otoczenie, z zachowaniem istniejącego krajobrazu.

Wszystko zostanie uzupełnione o ścieżki, ławki, miejsca odpoczynku a także oświetlenie i monitoring. Projektowany teren ma być funkcjonalnym centrum rozrywki rodzinnej, integrującym lokalną społeczność . Dzięki zastosowaniu urządzeń o najwyższej światowej jakości z 20-letnią gwarancją, powstający obiekt stanie się nową wizytówką Fordonu.

Lokalizacja: Bydgoszcz, os. Nowy Fordon, ul. Twardzickiego (róg ulic Twardzickiego i Rataja), obręb 396, działka nr 2/5, Rada Osiedla Nowy Fordonwizualizacje: fordonski-skwer.pl

Bydgoski Budżet Obywatelski 2016
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy. Przed głosowaniem wszystkie zadania zostały zweryfikowane.


Więcej wizualizacji Fordońskiego Skweru znajduje się na stronie:  fordonski-skwer.pl

[materiały ze strony fordonski-skwer.pl oraz UMB]
« Poprzednie
Następne »

2 komentarze

 1. Anonimowy01 kwietnia

  Pół miliona na kilka huśtawek? Przecież za taką kasę można zbudować dom. Przestaje mnie dziwić że Bydgoszcz jest drugim najbardziej zadłużonym miastem wojewódzkim w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy04 kwietnia

   Wiesz ile kosztują certyfikaty bezpieczeństwa? To nie huśtawki tyle kosztują, tylko to żeby tam się nikomu nic nie stało.

   Usuń

Zapraszam do komentowania :) Rozruszajmy Fordon!